Get Adobe Flash player

bip logo pomn1 grad-1

Jesteśmy na Facebook-u

f

Rok 2017 rokiem:

rzeki Wisły

Josepha Conrada – Korzeniowskiego

Józefa Piłsudskiego

Tadeusza Kościuszki

Adama Chmielowskiego

Honorata Koźmińskiego

Exlibris

logo

Licznik Odwiedzin

WszystkichWszystkich175921

PRB

program rozwoju bibliotek

600x78-logo dkk

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Listy do Małgosi"

   27 listopada 2017 roku spotkały się 3 osoby, żeby dyskutować o książce Artura Cieślara pt. „Listy do Małgosi”. Jest to przejmująca lektura, która porusza najczulsze struny człowieka.

   Autor, pisząc listy, wspomina ostatni rok życia swojej przyjaciółki – Małgorzaty Braunek. Dzieli się też emocjami i przemyśleniami nt. choroby, odchodzenia i śmierci. Artur Cieślar, przez tę osobistą publikację, próbuje pogodzić się ze stratą bliskiej osoby i podziękować jej za przyjaźń.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 29 stycznia 2018 roku, a wybrana książka to „Wejść tam nie można” Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Tajne państwo"

 

   6 listopada 2017 roku o godzinie 1600 odbyło się spotkanie DKK, w którym wzięły udział 3 osoby. Tematem dyskusji była książka Jana Karskiego pt. „Tajne państwo”.

   Autor opisuje w niej własne przeżycia podczas II wojny światowej. Można z niej dowiedzieć się jak funkcjonowało państwo podziemne i jakie były losy bohaterów. Książkę, choć zawiera fakty historyczne, czyta się jak powieść sensacyjną.

   „Tajne państwo” napisane jest prostym, przystępnym językiem, a krótkie rozdziały ułatwiają tę przygnębiającą lekturę.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 27 listopada, a wybrana książka to „Listy do Małgosi” Artura Cieślara

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Kamyk"

 

   16 października 2017 roku o godzinie 16.00 , na spotkanie DKK, przyszły 4 osoby. Omawiały one thiller Joanny Jodełki pt. „Kamyk”. Panie chwaliły dobry język i podziwiały prowadzoną, przez autorkę, akcję. Książka okazała się inna od dotychczas czytanych kryminałów. Sprawiła to dogłębna , pod względem psychologicznym, charakterystyka postaci. Realistyczne zbiegi okoliczności uwiarygodniły akcję, a walka o tytułową bohaterkę do końca trzymała w napięciu.

   Obok „Kamyka” nie można przejść obojętnie. Autorka stworzyła odpowiedni klimat i lektura książki okazała się dobrą rozrywką.

   Na kolejne spotkanie zapraszamy 6 listopada. Omawiana będzie na nim książka Jana Karskiego pt. „Tajne państwo”

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”I dusza moja"

 

   W spotkaniu DKK 25 września 2017 roku wzięły udział 2 osoby. Dyskutowały one o książce Michała Cetnarowskiego pt. „I dusza moja”. Pomimo niskiej frekwencji dyskusja była bardzo ożywiona, gdyż dotyczyła emocji i przeżyć, jakie wywołuje informacja o tragedii. Autor, w opisie postaci, posłużył się stereotypami, dzięki czemu wszyscy opisywani ludzie są bliżsi czytelnikowi i prawdziwi. Michał Cetnarowski skupił się na opisaniu ofiar, ich rozterek, przemyśleń i relacji z najbliższymi.

   Lektura skłania do refleksji, wzbudza emocje i przyczynia do analizy swego życia.

   Kolejne spotkanie będzie 16 października 2017 r., a wybrana książka to „Kamyk” Joanny Jodełki

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Grecy umierają w domu"

 

   4 września 2017 roku o godzinie 1600 spotkało się 5 pań. Dyskusja toczyła się wokół książki Huberta Klimko – Dobrzanieckiego pt. „Grecy umierają w domu”. Autor opisuje losy greckich repatriantów, odkrywanie przez nich prawdy o sobie i swoich bliskich.

   Klimko – Dobrzaniecki, wspaniały obserwator, z humorem wspomina życie domowe bohaterów. Czytelniczkom brakowało informacji o kulturze, obyczajach i tradycji tego bardzo interesującego narodu i opisu współczesnej Grecji.

   Następne spotkanie odbędzie się 25 września, a wybrana książka to „I dusza moja” Michała Cetnarowskiego