Get Adobe Flash player

bip logo pomn1 grad-1

Jesteśmy na Facebook-u

f

Rok 2017 rokiem:

rzeki Wisły

Josepha Conrada – Korzeniowskiego

Józefa Piłsudskiego

Tadeusza Kościuszki

Adama Chmielowskiego

Honorata Koźmińskiego

Exlibris

logo

Licznik Odwiedzin

WszystkichWszystkich166050

PRB

program rozwoju bibliotek

600x78-logo dkk

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”I dusza moja"

 

   W spotkaniu DKK 25 września 2017 roku wzięły udział 2 osoby. Dyskutowały one o książce Michała Cetnarowskiego pt. „I dusza moja”. Pomimo niskiej frekwencji dyskusja była bardzo ożywiona, gdyż dotyczyła emocji i przeżyć, jakie wywołuje informacja o tragedii. Autor, w opisie postaci, posłużył się stereotypami, dzięki czemu wszyscy opisywani ludzie są bliżsi czytelnikowi i prawdziwi. Michał Cetnarowski skupił się na opisaniu ofiar, ich rozterek, przemyśleń i relacji z najbliższymi.

   Lektura skłania do refleksji, wzbudza emocje i przyczynia do analizy swego życia.

   Kolejne spotkanie będzie 16 października 2017 r., a wybrana książka to „Kamyk” Joanny Jodełki

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Grecy umierają w domu"

 

   4 września 2017 roku o godzinie 1600 spotkało się 5 pań. Dyskusja toczyła się wokół książki Huberta Klimko – Dobrzanieckiego pt. „Grecy umierają w domu”. Autor opisuje losy greckich repatriantów, odkrywanie przez nich prawdy o sobie i swoich bliskich.

   Klimko – Dobrzaniecki, wspaniały obserwator, z humorem wspomina życie domowe bohaterów. Czytelniczkom brakowało informacji o kulturze, obyczajach i tradycji tego bardzo interesującego narodu i opisu współczesnej Grecji.

   Następne spotkanie odbędzie się 25 września, a wybrana książka to „I dusza moja” Michała Cetnarowskiego

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Nic nie jest w porządku. Wołyń-moja rodzinna historia”

 

  19 czerwca 2017 roku, na spotkanie DKK, przyszły 3 osoby. Dyskusję sprowokowały wspomnienia Krzesimira Dębskiego pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń-moja rodzinna historia”.

   Ten znany kompozytor ujmuje relacje rodziców o rzezi wołyńskiej. Im udało się uniknąć tego okrucieństwa, ale babcia i dziadek zginęli z rąk Ukraińców. Sam autor, choć urodził się 10 lat później, żyje w cieniu tej tragedii. Na kartach książki rozważa różne przyczyny takiego bestialskiego traktowania Polaków. Opowiada też o życiu w Polsce.

   Książkę czytelniczki oceniły, jako bardzo wartościową. Jest to pozycja potrzebna, bo przełamuje barierę milczenia o trudnych wydarzeniach w historii. „Nic nie jest w porządku” wywołuje emocje i empatię, daje też wiedzę o 1943 roku na Wołyniu poprzez relację naocznych świadków.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 4 września, a wybrana książka to „Grecy umierają w domu” Huberta Klimko-Dobrzanieckiego

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Krivoklat”

 

   29 maja 2017 roku odbyło się spotkanie DKK. Wzięły w nim udział 4 osoby. Ciekawą dyskusję wywołała książka Jacka Dehnela pt.”Krivoklat”. To opowieść o sztuce i jej postrzeganiu, człowieku oraz jego uczuciach.

   Główny bohater, chory psychicznie, pozwala czytelnikom wniknąć w swój sposób myślenia. Autor wykazał się obszerną wiedzą z wielu dziedzin. Jacek Dehnel przybliża psychikę maniaka i pozwala zrozumieć powody jego postępowania.

   19 czerwca 2017 r. zapraszamy na dyskusję o książce Krzesimira Dębskiego pt.”Nic nie jest w porządku”

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki "Zorkownia"

    8 maja 2017 roku w spotkaniu DKK wzięły udział 4 osoby. Tematem dyskusji było cierpienie, ból i umieranie. Wszystkie te problemy są zawarte w książce Agnieszki Kalugi pt. „Zorkownia”. Autorka udowodniła, że są to elementy codzienności i życia. Przemówiła do czytelnika pięknym językiem. Bardzo celnie trafiła w emocje. Ukazała też, jak wielką rolę odgrywa czuwanie przy chorym i starała się oswoić z lękiem przed rozstaniem.

   Książka wywołała wspomnienia z życia osobistego. Czytelniczki chętnie podzieliły się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

   Kolejne spotkanie będzie 29 maja, a wybrana książka to ”Krivoklat” Jacka Dehnela.