USTANOWILIŚMY REKORD POLSKI !!!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej wraz z Burmistrzem Miasta Aleksandrowa Kujawskiego, Miejskim Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim i Warsztatem Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury, wzięła udział w niecodziennym przedsięwzięciu.

W dniach 14 - 15 września 2018 r. wspólnie ustanawialiśmy Rekord Polski w kategorii „Najdłuższy maraton czytania książek Edwarda Stachury”.

W sali kolumnowej na dworcu kolejowym, w piątek, 14 września o godzinie 15.26, maraton czytania rozpoczął Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla utworem „Cała jaskrawość”. Przez ponad 24 godziny mieszkańcy miasta, młodzież z okolicznych szkół i przedstawiciele władz czytali utwory: „Fabula rasa”, „Opowiadania”, „Siekierezadę”, piosenki - „Piosenkę dla Potęgowej” oraz „Wędrówką życie jest człowieka”.

Łącznie w przedsięwzięciu wzięło udział 114 osób.

Wspólnie ustanowiliśmy nowy Rekord Polski, który wyniósł 24 godziny, 19 minut i 50 sekund.

Przedstawiciel Biura Rekordów złożył na ręce Burmistrza Miasta dr. Andrzeja Cieśli stosowny certyfikat.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA"

8 września 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej wraz z Urzędem Miasta, przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Impreza odbyła się w parku miejskim im. Jana Pawła II. Fragmenty powieści odczytali publicznie: Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego dr Andrzej Cieśla, czytelnicy i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz mieszkańcy miasta.

Akcja „Narodowe Czytanie” organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma ona na celu propagowanie znajomości literatury narodowej.