Get Adobe Flash player

Szkolenia w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”

 

Ostatnia szansa, aby wziąć udział w szkoleniu

 

Pomimo sezonu wakacyjnego nie zwalniamy tempa i zachęcamy do udziału w lipcowych szkoleniach. W lipcu odbędą się trzy ostatnie szkolenia w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego”. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Aleksandrów Kujawski wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, III Oś priorytetowa: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

W związku z powyższym Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego zaprasza wszystkich chętnych z terenu powiatu aleksandrowskiego, którzy ukończyli 25 rok życia do udziału w najbliższych szkoleniach.

Każde szkolenie trwa 12 godzin (2 dni po 6 godzin), w grupach 12-osobowych. Szkolenia są bezpłatne i odbywają się w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas szkoleń oferujemy profesjonalną kadrę szkoleniową, stanowisko komputerowe dla każdego uczestnika oraz przyjazną atmosferę. Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów praktycznych z wykorzystaniem komputerów i projektora.

Dla uczestników przygotowany będzie także drobny poczęstunek (kawa, herbata, słodki poczęstunek i kanapki).

Uzyskanie kompetencji potwierdzone zostanie certyfikatem. Na każdego uczestnika czeka zestaw materiałów szkoleniowych, co pozwoli utrwalić zdobytą wiedzę.

Harmonogram lipiec - tutaj

Formularz rekrutacyjny –  doc. pdf.

Więcej informacji oraz regulamin – tutaj.

Jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt pod nr tel.: 54 282 68-33 lub osobiście – Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskim, pok. 115 (I piętro).

Zapraszamy również do kontaktu mailowego – czekamy na Państwa pytania pod adresem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub dostarczyć do Urzędu Miejskiego pok. 114.


Konkurs literacki „Nowa legenda toruńska”

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu, zaprasza wszystkich pełnoletnich twórców regionu kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w konkursie literackim „Nowa legenda toruńska”.

Więcej informacji na stronie:

http://ksiaznica.torun.pl/dla-czytelnikow/nowa-legenda-torunska/

LEGIMI W NASZEJ BIBLIOTECE

 

 

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego dostępu do platformy Legimi, w której znajdziecie do 25 000 książek w formie cyfrowej – do czytania na tablecie, smartfonie lub czytnikach z systemem Android.

 

Aby uzyskać dostęp do serwisu, wystarczy:

 

  • Zapisać się do Biblioteki lub posiadać konto czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim

  • Pobrać kod dostępu

Nie podajemy kodu przez telefon celowo, aby móc odnotować odwiedziny.

 

  • Wejść na stronę www.legimi.pl/WIMBP_B i założyć darmowe konto.

  • Wpisać unikatowy kod otrzymany w Bibliotece.

  • Pobrać bezpłatną aplikację Legimi.

  • Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą!                                                                                                                     

Aby przedłużyć dostęp do serwisu na kolejny miesiąc, należy:

 

  • Pobrać w Bibliotece kod dostępu na kolejny miesiąc.

  • Wejść na stronę www.legimi.pl/WIMBP_B i zalogować się na swoje konto, wpisując login i hasło użyte podczas rejestracji do serwisu.

  • Po zalogowaniu wpisać kod dostępu otrzymany w Bibliotece.

 

Wszelkie pytania w sprawach technicznych należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PODARUJ WIERSZ - akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

Fundacja im. Zbigniewa Herberta wraz z Biblioteką Narodową w Warszawie biorą udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz”.   Jej tegoroczna edycja trwać będzie od 29 maja do 1 października 2019 r., a głównymi ambasadorami będą bibliotekarze, nauczyciele i animatorzy kultury oraz osoby związane z instytucjami opieki i pomocy społecznej.

Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla akcji.

Akcja „Podaruj wiersz" ma budować sieć międzyludzkich (międzypokoleniowych) relacji, których osnową jest słowo – znaczące, niosące sens, dające oparcie. Tak pomyślana akcja ma swój głęboko ludzki wymiar (odwołujący się do wartości poezji jako „słowa właściwie użytego", do aktu pogłębionej, odpowiedzialnej lektury, do gestu ofiarowania czegoś cennego), ale jest też po ludzku prosta – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.

Wszystkie chętne osoby, które zechcą wziąć udział w akcji, chcemy zaprosić do odręcznego przepisania wybranego przez siebie wiersza i ofiarowania go komuś, o kim myślą, że będzie to dla niego ważne.

Wierzymy, że gest ofiarowania słów poezji jest gestem na wskroś ludzkim, że może być formą życzliwej współobecności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Dlatego uczestników akcji zachęcamy, by osób, którym podarują wiersz, poszukali nie tylko w swoim najbliższym otoczeniu (w rodzinie, wśród przyjaciół, sąsiadów, bliższych i dalszych znajomych), ale również tam, gdzie słowo właściwie użyte jest najbardziej potrzebne – w domach pomocy społecznej, domach seniora, domach dziecka, świetlicach środowiskowych, noclegowniach dla bezdomnych etc.

Zachęcamy też, by ofiarowaniu wiersza towarzyszyło odczytanie go tym, którzy sami mogą mieć problem z przeczytaniem odręcznie przepisanego tekstu (dotyczy to zwłaszcza osób starszych i małych dzieci oraz osób z różnego rodzaju dysfunkcjami percepcji).

Działanie w ramach akcji sprowadza się do czterech kroków:

 

1. Sięgnięcie po książkę z wierszami (w domu lub w bibliotece),

2. Wybranie jednego z nich,

3. Odręczne przepisanie wybranego wiersza,

4. Podarowanie go wybranej osobie.

W naszej bibliotece dostępne są specjalne karty papeterii „Podaruj wiersz”, na których można odręcznie przepisać wybrany przez siebie utwór, by następnie taką kartę z przepisanym wierszem podarować wybranej osobie.

Więcej informacji o akcji "Podaruj wiersz":

http://www.fundacjaherberta.com/images/aktualnosci/19/0504/podaruj_wiersz_papeteria.pdf

http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/566-przepisz-podaruj-29-maja-1-pa%C5%BAdziernika-2019?fbclid=IwAR0XNExAaeq8I7HurpcfWQyeTEaYO3w1N-jLhXQdW0tv9CNsbMkA73E1FUM