Głosuj na naszą Bibliotekę - Pomóż nam wygrać książki

Głosujcie na naszą bibliotekę !!!

POMÓŻCIE NAM WYGRAĆ KSIĄŻKI.
Aby głosować trzeba się zarejestrować na stronie www.kinder.pl
Można głosować do 4.11.2019 r.

Pamiętaj, że każdego dnia możesz oddać jeden głos.

1 adres e-mailowy =1 głos
Najłatwiej wyszukać naszą Bibliotekę wpisując kod pocztowy.

Mała Książka Wielki Człowiek - 2019 r.

Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!  Projekt przeznaczony dla dzieci urodzonych w latach 2013 - 2016 r.

Narodowe Czytanie 2019 - relacja

7 września 2019 r. już po raz kolejny, Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Urzędem Miasta, przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania.

W tym roku czytaliśmy nowele polskie - Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:

1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
2. Dym – Maria Konopnicka
3. Katarynka – Bolesław Prus
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Czytanie, ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe odbyło się pod filarami - w wejściu głównym do budynku dworca. Fragmenty nowel odczytali publicznie: władze miasta, radni RM, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz czytelnicy Miejskiej Biblioteki i mieszkańcy.

Na zakończenie czytający i słuchacze otrzymali pamiątkowe egzemplarze z pieczęcią „Narodowego Czytania”. Wszyscy, którzy w swoich domowych biblioteczkach posiadają wybrane do tegorocznej akcji lektury, mogą udać się do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego, pok. 109 (I piętro) po pamiątkową pieczęć otrzymaną z Kancelarii Prezydenta.

Organizatorami aleksandrowskiego „Narodowego Czytania” byli: Burmistrz Miasta Aleksandrowa Kujawskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej.

Fot. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej