Lekcja biblioteczna "Tradycje Bożonarodzeniowe"

We wtorek 5 grudnia Bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Wyspa Malucha"  w Stawkach (grupa Biedronek i Motylków). Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą "Tradycji Bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie" , posłuchały świątecznych opowieści oraz pomalowały papierowe bombki. Z dziećmi przyjechały panie : Anna Korzeniewska, Anna Zielińska, Ewa Rolirad, Anita Syrocka, Joanna Wróblewska, Natalia Olszewska.

"Cała Polska czyta dzieciom" 4.12.2017 r.

W poniedziałek 4 grudnia Oddział Dziecięcy odwiedzily przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Bim-Bam-Bino. Dzieci z grupy Motylków i Pszczółek wysłuchały historii o odważnej królewnie Julce oraz wierszy o zawodach.

„Edward Stachura – życie i twórczość - konkurs internetowy” - ogłoszenie wyników

Fotografie : Leszek Rutecki, Wydział Promocji Urzędu Miasta.

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej 1 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursów ogłoszonych w ramach obchodów Roku Edwarda Stachury w Aleksandrowie Kujawskim.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kujawskim była organizatorem konkursu internetowego pn. „Edward Stachura – życie i twórczość”. W okresie od 6 do 24 listopada na stronie internetowej biblioteki zamieszczane były pytania dotyczące życia i twórczości Edwarda Stachury, na które uczestnicy konkursu odpowiadali drogą e-mailową. Konkurs zorganizowany został pod honorowym patronatem dra Andrzeja Cieśli – Burmistrza Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

Komisja w składzie: Klaudia Mała (Warsztat Terapii Zajęciowej im. Edwarda Stachury), Aneta Thiede (naczelnik Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego), Beata Stolarska (Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej) wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce - Pani Anna Stanek

II miejsce - Pani Aneta Kurczewska-Hołtyn

III miejsce – Pani Aleksandra Michalak

Serdecznie gratulujemy laureatkom i dziękujemy za udział w konkursie.

Kinder Przerwa na wspólne czytanie" - nasze nagrody

Oto nasze nagrody wygrane w konkursie kinder mleczna kanapka.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za głosy.

Urodziny Pluszowego Misia 24.11.2017 r.

Urodziny Pluszowego Misia w Niepublicznym Przedszkolu Bim-Bam-Bino w Aleksandrowie Kujawskim. Przedszkolaki dowiedziały się o tym skąd się wzięły pluszowe misie oraz rozpoznawały bohaterów bajek o misiach.