Get Adobe Flash player

bip logo pomn1 grad-1

Jesteśmy na Facebook-u

f

Rok 2019 rokiem:

1. Stanisława Moniuszki

2. Gustawa Herlinga – Grudzińskiego

3. Anny Walentynowicz

4. Unii Lubelskiej

5. Powstań Śląskich

Exlibris

logo

Licznik Odwiedzin

WszystkichWszystkich350280

PRB

program rozwoju bibliotek

600x78-logo dkk

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Wejść tam nie można"

 

   29 stycznia 2018 roku o godzinie 1600 spotkały się 3 osoby, żeby omówić książkę Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek pt. „Wejść tam nie można”.

   Znana aktorka dzieli się swoimi doświadczeniami życiowymi. Oprócz pracy zawodowej składają się na nie śmierć męża, choroba córki, trudności związane z założeniem fundacji i kliniki. Ewa Błaszczyk nie poddała się, a swoim optymizmem pozytywnie wpływa na otoczenie. Książka została bardzo dobrze przyjęta i oceniona przez czytelniczki.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 26 lutego, a wybrana książka to „Jolanta” Sylwii Chutnik

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Listy do Małgosi"

   27 listopada 2017 roku spotkały się 3 osoby, żeby dyskutować o książce Artura Cieślara pt. „Listy do Małgosi”. Jest to przejmująca lektura, która porusza najczulsze struny człowieka.

   Autor, pisząc listy, wspomina ostatni rok życia swojej przyjaciółki – Małgorzaty Braunek. Dzieli się też emocjami i przemyśleniami nt. choroby, odchodzenia i śmierci. Artur Cieślar, przez tę osobistą publikację, próbuje pogodzić się ze stratą bliskiej osoby i podziękować jej za przyjaźń.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 29 stycznia 2018 roku, a wybrana książka to „Wejść tam nie można” Ewy Błaszczyk i Krystyny Strączek

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Tajne państwo"

 

   6 listopada 2017 roku o godzinie 1600 odbyło się spotkanie DKK, w którym wzięły udział 3 osoby. Tematem dyskusji była książka Jana Karskiego pt. „Tajne państwo”.

   Autor opisuje w niej własne przeżycia podczas II wojny światowej. Można z niej dowiedzieć się jak funkcjonowało państwo podziemne i jakie były losy bohaterów. Książkę, choć zawiera fakty historyczne, czyta się jak powieść sensacyjną.

   „Tajne państwo” napisane jest prostym, przystępnym językiem, a krótkie rozdziały ułatwiają tę przygnębiającą lekturę.

   Kolejne spotkanie jest zaplanowane na 27 listopada, a wybrana książka to „Listy do Małgosi” Artura Cieślara

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”Kamyk"

 

   16 października 2017 roku o godzinie 16.00 , na spotkanie DKK, przyszły 4 osoby. Omawiały one thiller Joanny Jodełki pt. „Kamyk”. Panie chwaliły dobry język i podziwiały prowadzoną, przez autorkę, akcję. Książka okazała się inna od dotychczas czytanych kryminałów. Sprawiła to dogłębna , pod względem psychologicznym, charakterystyka postaci. Realistyczne zbiegi okoliczności uwiarygodniły akcję, a walka o tytułową bohaterkę do końca trzymała w napięciu.

   Obok „Kamyka” nie można przejść obojętnie. Autorka stworzyła odpowiedni klimat i lektura książki okazała się dobrą rozrywką.

   Na kolejne spotkanie zapraszamy 6 listopada. Omawiana będzie na nim książka Jana Karskiego pt. „Tajne państwo”

 

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ”I dusza moja"

 

   W spotkaniu DKK 25 września 2017 roku wzięły udział 2 osoby. Dyskutowały one o książce Michała Cetnarowskiego pt. „I dusza moja”. Pomimo niskiej frekwencji dyskusja była bardzo ożywiona, gdyż dotyczyła emocji i przeżyć, jakie wywołuje informacja o tragedii. Autor, w opisie postaci, posłużył się stereotypami, dzięki czemu wszyscy opisywani ludzie są bliżsi czytelnikowi i prawdziwi. Michał Cetnarowski skupił się na opisaniu ofiar, ich rozterek, przemyśleń i relacji z najbliższymi.

   Lektura skłania do refleksji, wzbudza emocje i przyczynia do analizy swego życia.

   Kolejne spotkanie będzie 16 października 2017 r., a wybrana książka to „Kamyk” Joanny Jodełki